TOLOKA

TOLOKA – погляд власників на сучасний, український заклад ресторанного господарства, що поєднує в собі три компоненти: кава-бар третьої хвилі (єдиний в передмісті Києва, що входить до Kyiv City Coffee guide) зі свіжою випічкою і ресторан «панукраїнської» кухні. TOLOKA – це місце, де люди, що живуть навколо, заходять зранку за бадьорою енергійною чашкою кави зі сніданком\чи свіжою випічкою для домашнього сніданку, вдень – заїжджають на ділову зустріч чи обід, ввечері приходять за атмосферною цікавою вечерею з сусідами чи сім’єю. Саме тому ми придумали назву “TOLOKA”, що за давнім українським звичаєм толока є формою взаємодопомоги (більше в селах), на яку скликали сусідів, родичів та товаришів, спільно виконану роботу завершували зазвичай частуванням учасників, звичною справою були танці та співи. Як бачите, ми мало чим відрізнялись від грузинів чи італійців

 

Стиль інтер’єру – “етнічний лофт”. Українські етнічні мотиви візуалізовані у використанні орнаменту з візерунком з вишиванки «хміль», його вважають важливим елементом традиційної української весільної символіки, в цей орнамент вкладали значення розвитку, молодого буяння та кохання. Стіни ми прикрасили картинами сучасних українських художників. Автор дизайн-проекту Олексій Дунін та команда креативної студії сучасного дизайну інтер’єрів Casad’Elle.

Концепція кухні ресторану – панукраїнська (поєднання кухонь національностей, що живуть на території сучасної України). Це галицька і одеська, бесарабська і єврейська, слобожанська і угорська. Більшість ресторанів зі списку 50 найкращих у світі працюють з місцевою кухнею та локальними продуктами – і ми за основу взяли такий же підхід. Сьогодні активно розвиваються малі виробники навколо Києва, успіхи яких надихають. Ми робиио просту, зрозумілу та водночас дуже смачну їжу. Не відтворюємо старі рецепти, а шукаємо те, що актуальне у сучасному світі. Наша мрія – купувати всі продукти від виробників, які розташовані в радіусі 100 кілометрів. Поки робимо це частково. Хештег #eatlocal – основа філософії ресторану.